Blogowanie sposób na życie? Sposoby zarabiania na blogu.

Koncepcja blogowania

Blogowanie może być dochodowym biznesem. Nie wszyscy blogerzy mogą przygotowywać publikacje pod palmą z laptopem. Autor magazynu osobistego może nie być w stanie pozwolić sobie na laptopa z dochodów ze swojego bloga. Spójrzmy prawdzie w oczy, większość blogerów nie ma środków na opłacenie hostingu czy domeny.

Problemem nie jest brak narzędzi czy nieumiejętność ich wykorzystania. Blogerzy z różnych powodów nie potrafią stworzyć strony internetowej, na której mogliby zarabiać. Jeśli umieścisz blok AdSense na stronie, która ma 100 unikalnych odwiedzających dziennie, nie zarobisz żadnych pieniędzy.

W tym artykule skoncentrujemy się na sposobach zarabiania na blogu. Pomoże Ci określić, na których blogach najlepiej zarabiać, jakich narzędzi używać, a jakich unikać. Artykuł ma być przydatny dla właścicieli firm, a nie tylko dla webmasterów zarabiających pieniądze. Łatwiej jest zarabiać w sieci przedsiębiorcom z Pługu niż biznesmenom z branży informacyjnej.

Większość ludzi słyszała określenia „drogie i tanie”, „obiecujące i nie tak bardzo aktualne” oraz „nie tak bardzo aktualne”. Jeśli wszystkie inne czynniki są takie same, blog poświęcony finansom lub medycynie będzie generował większe przychody niż magazyn poświęcony rozrywce z udziałem gwiazd. Nie należy jednak wybierać tematyki bloga na podstawie kosztu kliknięcia w kierunki lub popularności danej kategorii wiadomości.

Przeczytaj też 26 wskazówek dla początkujących, jak prowadzić bloga.

Blog, który jest dobrze odwiedzany i popularny na temat, który nie jest zbyt popularny, w dziewięciu przypadkach na dziesięć będzie generował większe przychody niż magazyn o podobnej tematyce. Aby zarabiać na blogu, nie trzeba rezygnować z konkurencyjnych tematów. Nie ma znaczenia, jakie czasopismo zarabia pieniądze. Aby zarabiać, ważne jest, aby Twoje czasopismo było szanowane i regularnie odwiedzane.

Czy szukasz kluczowych składników udanego bloga, który zarabia pieniądze? Temat powinien być interesujący dla autora. Następnie bloger zagłębia się w każdy temat, aby rozwinąć swoją wiedzę. Będzie kontynuował pisanie przez wiele miesięcy lub lat, nie zwracając uwagi na niski CTR reklam. To sprawi, że blog będzie interesujący dla czytelników.

Blog, który założyłem około pięć lat temu, był poświęcony finansom. Dwa powody skłoniły mnie do wyboru tego tematu. Jest to bardzo kosztowne. Po drugie, jest to kosztowne. Przez wiele lat pracowałem w instytucjach finansowych, więc mam wiedzę w tej dziedzinie.

Skończyłem z około 30 wyróżnienami, w tym „Jak prawidłowo wystawić Blog ” i „Co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu na życie”. Po tym czasie moje zainteresowanie tym tematem zaczęło słabnąć. Wtedy zdałem sobie sprawę, że o wiele bardziej interesuje mnie czytanie warunkowych Bloombergów.

Pisanie o ubezpieczeniach było nudne. AdSense przynosiło tylko kilka dolarów dziennie. Nie widziałem żadnego powodu, aby przedłużać hosting.

Nauczyłem się, że nie można wybierać tematów na podstawie wysokich kosztów za kliknięcie. Magazyn powinien skupiać się na czymś, o czym można pisać przez dłuższy czas. Powinno być o czymś, co wywołuje ból, swędzenie i długotrwałe, trwałe zainteresowanie. To swędzenie i to zainteresowanie powinno trwać najwyżej do czasu znalezienia innego źródła motywacji: finansowego. Jeszcze lepiej – zainteresowanie tym tematem powinno być stałe.

webion
Author: webion

Leave a Comment